top of page

ITINERARI
GR - 37:
La Serrania del Túria

 

la yesa.jpeg
DSCN7929.JPG
Observatorio-de-Aras-de-los-Olmos.jpg
1689337821956.jpg

L’itinerari descrit a continuació és una proposta indicativa de les diverses activitats que es realitzaran al llarg dels 7 dies d’expedició de l’1 d’abril al 7 d’abril de 2024, la qual està subjecta a possibles modificacions.

 

Dia 1, Dilluns 1 d’abril: València - La Yesa

 

08:30 - Eixida de València

10:00 - Arribada i visita a Jaciment Icnològic de Corcolilla

11:00 - Inici GR 37 direcció La Yesa visitant les aldees de La Almeza i La Cuevarruz 

13:30 - Arribada a La Yesa i instal·lació de campament

14:00 - Dinar

16:00 - Creació de grups

16:30 - Benvinguda i recepció de l’Ajuntament

17:00 - Visita al patrimoni de l’església 

17:30 - Berenar

18:00 - Ruta urbana dels Arcs

19:00 - Dinàmiques de grup

20:00 - Dutxes

21:00 - Sopar

22:00 - Vetlada nocturna

24:00 - Fi de les activitats dels dia

 

Dia 2, Dimarts 2 d’abril: La Yesa - Alpuente

 

08:00 - Diana

08:30 - Desdejuni

09:00 - Recollida de campament

09:30 - Aules d’educació ambiental Mancomunitat la Serrania en àrea recreativa La Rambla

10:30 - Esmorzar

11:00 - Taller temàtic amb les brigades forestals de la Diputació de València

12:30 - Dinàmiques i activitats de grup

14:00 - Dinar

16:00 - Inici GR 37 direcció Alpuente 

18:30 - Berenar

19:00 - Benvinguda i recepció de l’Ajuntament a Torre de la Alhama

20:00 - Dutxes

21:00 - Sopar

22:00 - Taller teatralitzat: Historia del bandido Pijetas

24:00 - Fi de les activitats del dia
 

Dia 3, Dimecres 3 d’abril: Alpuente

 

08:00 - Diana

08:30 - Desdejuni

09:00 - Ruta dels horts medievals

10:00 - Visita al museu paleontològic d’Alpuente

11:00 - Esmorzar

11:30 - Aula de recuperació paleontològica

12:30 - Dinàmiques i activitats de grup

14:00 - Dinar

16:30 - Ruta de la Taifa (muralles, castell, església de Nuestra Señora de la Piedad, museu etnològic)

19:00 - Dutxes

21:00 - Sopar

22:00 - Vetlada nocturna

24:00 - Fi de les activitats del dia

 

Dia 4, Dijous 4 d’abril: Alpuente - Titaguas

 

08:00 - Diana 

08:30 - Desdejuni

09:00 - Recollida de campament

09:30 - Inici GR 37 direcció a Titaguas visitant el Jaciment Icnològic de Cañada de París 13:00 - Benvinguda i recepció de l’Ajuntament

14:00 - Dinar

16:00 - Taller temàtic: Las Hachas

17:30 - Berenar

18:00 - Visita a la Casa de las Luces

19:30 - Dutxes

21:00 - Sopar

22:00 - Crema de las hachas 

24:00 - Fi de les activitats del dia

 

Dia 5, Divendres 5 d’abril: Titaguas

 

08:00 - Diana

08:30 - Desdejuni

09:30 - Carrera d’orientació 

14:00 - Dinar

17:00 - Aules d’educació ambiental Mancomunitat Alto Turia 

18:30 - Taller temàtic: La Mojiganga 

19:30 - Dutxes

21:00 - Sopar

22:00 - Bureo 

24:00 - Fi de les activitats del dia
 

Dia 6, Dissabte 6 d’abril: Titaguas - Aras de los Olmos

 

08:00 - Diana

08:30 - Desdejuni

09:00 - Recollida de campament

09:30 - Inici GR 37 direcció a Aras de los Olmos 

13:00 - Benvinguda i recepció de l’Ajuntament

14:00 - Dinar

16:30 - Visita a Big History Center

17:30 - Berenar

18:00 - Planetari Els ulls d’Hipatia

19:00 - Dutxes

20:00 - Sopar

21:30 - Observació astronòmica 

24:00 - Fi de les activitats del dia

 

Dia 7, Diumenge 7 d’abril: Aras de los Olmos - València

 

08:00 - Diana

08:30 - Desdejuni

09:00 - Recollida de campament

09:30 - Gymkana El habitante secreto de Aras de los Olmos

11:00 - Esmorzar

11:30 - Visita a l’Ecomuseu

12:30 - Visita al jardi etnobotànic

13:00 - Acte de cloenda a l’àgora astronòmica

14:00 - Dinar

16:00 - Eixida cap a València

17:30 - Arribada a València i fi de l’expedició

bottom of page